K O N K U R S Y i ZAGADKI  dla członków Ogniska TKKF Przyjaciel Konika

Konkurs konny rozpisany przez panią Weronikę

Zadanie Nr 1
Krzyżówka
Pytania do krzyżówki

Rozwiązanie konkursu nr 1
Prace Klubowiczek: 1, 2, 3, 4.

Ogłoszenie
Zadanie Nr 2
Tekst
Zadanie 3
Pytania 3
Zadanie 4, opis
Pytania 4
Zadanie 5, opis
Pytania 5
 zadanie nr 6 - ostatnie !
krzyżówka
pytania

5 lutego 2012 Konkurs Nr 5
slajdowisko - prezentacja prac konkursowych
zdjęcia z wręczenia nagród + wystawka

Poradnik rzeźbiarza

w konkursie wzięło udział 10 uczestniczek
Specjalne wyróżnienie jury dla wybitnej pracy koleżanki Marioli Wawrzeń! Poziom prac b. wysoki. Poziom międzynarodowy, co najmniej...
niebawem zamieścimy fotki z gali wręczenia nagród

3 lutego 2012 Konkurs Nr 4
Ogłaszamy wyniki konkursu rysunkowego; portret konia.
W konkursie wzięło udział 9 klubowiczek. Jury postanowiło nie przyznawać 1 nagrody, ale nie dlatego, że na to prace nie zasługują, tylko dlatego, że jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody, rzeczowe, wszystkim uczestniczkom! Dodatkowo, każda otrzyma cd z prezentacją podsumowującą, którą wyświetlimy przy wręczaniu nagród.
Film - prezentacja dzieł nadesłanych na konkurs nr 4
uwagi o rysunkach:

oto lista (kolejność przypadkowa):
 1. Olga N.
 2. Klaudia A. - koniomaniacy
 3. Kasia H. - Kaszket
 4. Agnieszka T.
 5. Aga Ł - Juczarowa
 6. Łucja M. - Kumpel
 7. Mariola W.
 8. Ania K. - Bejter
 9. Natalia M. - Wikingusiowa

  27 grudnia 2011 KONKURS NR 3
  Ogłaszamy wyniki konkursu literackiego
  "SŁOWO O KONIACH" (tylko z naszej stajni). :
  1. wygrywa dzieło autorki Dezoksyrybonukleina, wiersz, pt. "Karmienie"
  2. jury wyróżnia jako też świetne prace, opowiadania: mik6, pt: "Sen" oraz lizusiskolgan, pt: "Juczar"
  3. prace są na stronie fotomigawka
  4. zwycięzca zobowiązany jest do kontaktu z Prezesem celem ustalenia terminu darmowej jazdy na dowolnie wybranym koniu!!
  5. i po krzyku!
  2 grudnia 2011
  Na konkurs fotograficzny
  Portret konia z naszej stadniny wpłynęły prace od Klubowiczów:
  Harradura; Bejter; Kusy; Lizusiskoolgan; Dezoksyrybonukleina; Ciri - dziękujemy !

  1. wygrywa zdjęcie Estora autorstwa Lizusiskoolgan
  2. nie ma od tego odwołania, i już !
  3. dane zdjęcie będzie na 1 stronie naszego Klubu
  4. Jury wyróżnia również zdjęcie Alaski autorstwa Herradury
  5. zwycięzca zobowiązany jest do kontaktu z Prezesem celem ustalenia terminu darmowej jazdy na dowolnie wybranym koniu!!
  6. wszystkie fotografie trafią do naszej fotogalerii
  7. koniec, kropka.

  2 grudnia 2011
  Na konkurs Utwór muzyczny ilustrujący jazdę konno wpłynęły prace od Klubowiczów:
  Venenum i Pauliny - bardzo dziękujemy!
  1. wygrywa utwór nadesłany przez Venenum: "Konie na nieboskłonie"
  2. bez dyskusji i już !
  3. dany  utwór będzie na 1 stronie naszego Klubu
  4. Jury wyróżnia również utwór Pauliny z filmu "Przygody w siodle".
  5. zwycięzca zobowiązany jest do kontaktu z Prezesem celem ustalenia terminu darmowej jazdy na dowolnie wybranym koniu!!
  6. utwór 2 trafia do fotogalerii
  7. koniec, o, właśnie.

  ZAGADKI : 9 grudnia 2011 - zasady: kto zgadnie, zadaje konną zagadkę, przysyła ją mailem adminowi(wraz z odp.); zagadki nie powinny trwać dłużej niż 24-48h.
  W wypadku kilku odp. liczy się czas w jakim wpłynęła. Jeśli nowa zagadka nie wpłynie 12h od rozwiązania poprzednie, zadaje ją admin.

  ZAGADKA NR 1(pomniki konne w Krakowie) - nie nadeszła żadna odpowiedź. Odp.: Pomnik Grunwaldzki na pl. Matejki; pomnik Kościuszki na Wawelu.
  ZAGADKA NR 2. Kto namalował ten obraz?Odp.: Piotr Michałowski. Odp. udzielili prawie równocześnie: Szymon G - S i Klaudia A.
  Szymon G - S; jego zagadka Nr 3. Jak ma imię ten koń? Kto koło niego stoi? Odpowiedź Klaudii A.:
  Na zdjęciu jest koń (klacz) o imieniu Kasztanka a obok niej stoi Józef Piłsudski.
  ZAGADKA NR 4 (zadaje Klaudia A.): Jak nazywał się najpopularniejszy koń z polskiego serialu ? Rozwiązała Olga = KARINO!
  Zagadka NR 5: pyta OLGA ! Ile wynosi rekord w potędze skoku? (dodatkowo admin pyta, a co to takiego jest?). Klaudia A. odp.:
  "Konkurs potęgi skoków polega na pokonaniu coraz wyższych przeszkód, sięgających nawet ponad dwa metry (minimum 140 cm). Rekord należy do Chiljczyka Alberta Larraguibela na koniu Huaso w 1949 roku i wynosi 247 cm."ZAGADKA NR.6 KLAUDIA pyta: Czyje to konie?
  Mik6 odpowiada: "Są to cztery konie apokalipsy. Od lewej śmierć,głód,wojna,zaraza"(obraz namolawany przez Sharlene Lindskog-Osorio)
  Mik6 zadaje ZAGADKĘ NR 7: Jak się nazywa najpopularniejszy obraz Józefa Chełmońskiego, przedstawiający konie?"DUŚKA odpowiada - CZWÓRKA (po stepach), jest w Muzeum Narodowym w Sukiennicach; namalowany w 1881 r. Wymiary:275x660cm. Nr.8 ! Dusia zadaje:  Jak się nazywa koń Lucky Luka?
  Olga mówi: Jolly Jumper ! I jest OK. Nr 9: Jaką prędkość przekraczają konie, biorące udział w wyścigach płaskich? Aga mówi: przekraczają w galopie 48 km/h ! I zadaje, Nr 10: Jak na imię ma siostra Amy z Heartlandu?Olga mówi: siostra to Lou Fleming; i Nr 11: Jakiej rasy koń jest najwyższy w Europie? Klaudia mówi, że to SHIRE ! Klaudia zadaje Nr 12: Ile jest w Polsce jednostek policji konnej. I gdzie?(w jakich miastach?) mik6 rozwiązała! : miast: 8 -Warszawa, Poznań, Częstochowa, Rzeszów, Płock, Tomaszów, Szczecin, Chorzow. mik6 zadaje: "Ile gonitw trzeba wygrać aby zostać dżokejem?" KLAUDIA.A: Trzeba wygrać 100 gonitw ! Pytanie zastępcze, zadaje Prezes: Jaka jest różnica między hufnalem, a hacelem ? OLGA mówi: hacel (aby zapobiec ślizganiu się konia na miękkiej ziemi czy lodzie), hufnal  (stosowany do przybijania podków koniom oraz w ciesielstwie.). Zadaje pytanie Nr 15: jak nazywał się,jakiej był płci, ile wazył i kiedy się urodził najmniejszy koń świata ? podpowiedź - ogierek, ur. 15.04. 1973. Ważył 9 kG.Odpowiada AGA III:  Little Pumpkin (miał 35,5 cm wzrostu). AGA III , pytanie Nr. 16: Jakiej rasy, jakiej płci, ile waży, ile ma wysokości w kłębie i ile ma lat najwyższy koń świata? OLGA mówi: Najwyższym udokumentowanym koniem był wałach rasy shire, o imieniu Samson. Urodził się w 1846 r. W 1850 r. mierzył 215 cm i ważył 1524 kg. (również dobra wersja {wg Agi III} Koń rasy Shire, ogier,1,5 tony, 205cm, siedem lat). Nr. 17 - OLGA pyta: gdzie jest najdłuższy szlak konny w Polsce ? Adrian: Transbeskidzki Szlak Konny w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim.(600 km/ 14 dni jazdy); Adrian pyta: Jak nazywa się pierwsza kobieta w historii która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w Skokach przez Przeszkody i w którym roku ???:) W którym roku udało jej się powtórzyć sukces i na jakim koniu ???:). Podpowiedż - tytuł zdobyła w 2007r. a w 2009 udało jej się powtórzyć sukces. Kto, na jakim koniu? Podpowiedź druga: imię konia - Ekwador . Zostało nazwisko ? Dezoksyrybonukleina odpowiada: Aleksandra Lusina. I zadaje: Nr 19 - Jak pod koniec XIV i początku XV wieku nazywano młodego konia,źrebaka ? też: nazwa określająca młodego, dopiero ujeżdżanego konia. Dawniej nazwą tą określano konie o niskich jeździeckich walorach użytkowych, przeznaczone dla służby i posłańców. Estor mówi: podjezdek (Podjezdek używano również później - wiek XVI i XVII. Kłania się uważna lektura Trylogii Henryka Sienkiewicza np Basia Wołodyjowska na podjezdku toczyła koła.). Pytanie: Jaki preparat służy do pielęgnacji gnijących strzałek? Podpowiedż: jest wytwarzany z kory brzozowej, metodą suchej destylacji... Odpowiedź administracyjna: Dzigieć.